Конкурс логотипо ЛОЛ на офф сайте

Тема в разделе "Другие официальные новости", создана пользователем Sp1ker, 30 июн 2010.

Статус темы:
Закрыта.
  1. Sp1ker

Sp1ker Коренной житель

С английским не очень.
    Поэтому перевод будет к вечеру.

As you may have noticed, we’ve recently unveiled our brand new League of Legends logo. So to help us celebrate our new look, we’ve decided to offer you intrepid and daring LoL players the opportunity to earn some free Riot Points. Your mission? To bring our shiny new League of Legends logo with you out into the world and take a picture.

That’s right! All you have to do is take a picture! What kind of a picture, you ask? Any picture! Now before you get too excited, there are a couple stipulations:

1. You’ve got to keep your clothes on. While were flattered by your enthusiasm, there are buzzkill, stick-in-the-mud, legality issues that crop up when you send us naked photographs, and we’re really pretty keen on keeping the lawyers out of this one.
    2. We’re imposing a moratorium on photo editing software. Not everybody has time to head off to Art College before the end of this contest, so keep it clean! Besides, this photo has to be the real deal!

From now until Sunday, July 11th, we here at Riot will be scouring your submissions looking for the most epic, hilarious, awe inspiring, or just downright peculiar entries and judging them against the following categories. The top three winners from each category will receive 1380 Riot Points to spend in our League of Legends store:

* Largest Crowd
    * Strangest Location
    * Most Creative
    * Reader’s Choice

The Reader’s Choice will be selected by a poll on the League of Legends forums. For all other categories you will be at the mercy of we fickle and discerning Rioterz. So don’t hold back! Impress us! To enter the League of Legends Logo Lookout, send us an email with your summoner name, location (Europe or North America), and awesome photo to [email protected]! If you're a stickler, and want the official contest rules, click here! Entries must be received by Sunday, July 11th at midnight, so hurry up!
    http://www.leagueoflegends.com/board/attachment.php?attachmentid=38835&d=1277838539

2. Mozenkov

Mozenkov Коренной житель

Переведите плиззз

3. Van Damm

Van Damm Too serious

Вкратце: объявлен конкурс на фотки людей с новым логотипом Лиги. Призы в RP получат за фотки в самом странном месте, с самой большой толпой, за самую креативную и за выбор зрителей. Обрабатывать фотографии в редакторах нельзя, голыми фоткаться нельзя. Конкурс длится до 11 июля.

Вложения:

4. Klafi

Klafi Коренной житель

опять сцука :)

5. Sp1ker

Sp1ker Коренной житель

А где взять лого Лола то? я что-то не пойму...
    Распечатать на бумажке, пойти на мусорную свалку толпой из 50 человек,сфоткаться и прислать им?
    Я разочарован :)

6. NeroPWNZ

NeroPWNZ Опытный Пользователь

Типо в твоем посте http://www.leagueoflegends.com/board/attachment.php?attachmentid=38835&d=1277838539 xD

7. Sp1ker

Sp1ker Коренной житель

Спасибо КЭП.
    Вопрос не в том, где электронное лого взять, а как с ним сфоткаться без фотошопа!

8. Typ6oJIocb

Typ6oJIocb Старожил

Устроить сходку на природе с шашлычком и т.д. И сфоткаться всей толпой на фоне природы С ФЛАГОМ, на котором будет данный логотип (флаг достать могу, но только при условии что будет 20+ человек :) )

9. Sp1ker

Sp1ker Коренной житель

ААААА меня не будет 4 июля в Москве, я вообще не живу в Москве, но буду только 10-15...
    Лось! набирай 20 человек и отошлем Риотам, а кто приз то получит? Каждый кто на фото или только отправитель?
    А вы еще по Москве шествие устройте :)
    Думаю место будет необычное, т.к. москва для них необычное место само по себе.

10. Fenomen

Fenomen Фаворит форума

сибирь для них необычное место ,а Москва для иностранцев наверно уже попса как для нас ебипет

Статус темы:
Закрыта.